УТРОВО НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО БИТОЛА – тлото не мирува, еве ги деталите

Loading...

Утрово битолчани повторно се разбудија вознемирени од земјотресот кој ги стресе во 3:40 часот.
Според информациите на ЕМСЦ истиот бил со интензитет од 2.8 степени по рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот инаку бил во соседна Грција и градот Лерин каде пред неколку дена беше почувствуван силен земјотрес кој го почувствуваа и граѓаните на Скопје, но и околните градови.

loading...
Loading...