Уште двајца бугарски парламентарци се позитивни на тестот на коронавирусот!

Loading...

Уште двајца бугарски парламентарци се позитивни на тестот на коронавирусот!

Претседателката на парламентарната група на владејачката десничарска партија на Бојко Борисов ГЕРБ, Даниела Дариткова е заразена со КОРОНАВИРУС.

Исто така заразена е и Даниела Малешкова, членка на партијата ГЕРБ.

Со тоа вкупно заразени се тројца.

Претходно беше објавено дека пратеникот Хасан Адемов, член на централнодесничарското движење за права и слободи, е позитивен на тестот за КОРОНАВИРУСОТ.

НА ИСТА ТЕМА ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Во Шпанија само денеска починале 932 луѓе

Нови 2 смртни случаи и рекорни 46 нови заразени од КОРОНАВИРУС во Македонија

Стопирано производството на пивото „Корона“

Заврши домашниот карантин на Ангела Меркел

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...