Уште еден од администрацијата фатен со РАЧИЊАТА ВО МЕДОТ

Четворица скопјани две години плаќале мито на човек што се претставувал како вработен во државна институција, за да им посредува за вадење документи. Откако „посредникот“ не им ги обезбедил документите, тие го пријавиле во полиција.

Уште еден од администрацијата фатен со РАЧИЊАТА ВО МЕДОТ

„Е.А. (29) од Скопје вчера во 20:10 часот во Полициската станица Карпош пријавил дека во временскиот период од октомври 2020 година до ноември 2022 година, тој, а потоа и Е.Ш.(24), Е.И.(36) и Б.С.(38), по претходен договор во неколку наврати му дале пари на Д.А., кој се претставил како вработен во државна институција, во врска со посредување од страна на пријавениот за вадење на одобренија, при што до денот на пријавување Д.А. не им ги обезбедил бараните документи“, стои во известувањето од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.