Уште еден политичар жртва на КОРОНА, Славјанка Петровска е позитивна на коронавирусот

Loading...

Уште еден политичар жртва на КОРОНА, Славјанка Петровска е позитивна на коронавирусот

Таа самата извести за ова на својот Фејсбук профил со следните зборови:

Почитувани пријатели,
Денес попладнево ненадејно добив покачена температура и омалаксаност додека бев на седница на Собрание. Попладнево се тестирав и за жал резултатот е позитивен. Изминативе денови имав ограничени движење и физичко присуство на состаноци, каде постојано носев заштитна маска.
Ги почитував правилата, но очигледно е дека имало момент на невнимание. Ве замолувам бидете внимателни, болниците се преполни, лекарите изморени, а ние сме лесни ранливи. Чувајте се.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...