Уште еден силен земјотрес ја стресе Албанија

Точно во 9 часот земјотрес со јачина од околу 5 степени ја тресеше Албанија. Потресот повторно се случил во близина на Корча.
Утрово ова е четврти земјотрес по ред кој предизвика вознемиренст кај граѓаните. Првиот земјотрес беше во 6 часот и 26 минути со јачина од 5 степени.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.