Уште една тешка сообраќајна несреќа во Македонија

Loading...

Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава на патот Тетово-Скопје, кога автомобил со кој се превезувале две лица се превртел.
Станува збор за автомобил “Југо“, а до несреќата дошло на околу еден километар од наплатната рампа кај Тетово.
Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата помош.

 

 

loading...