ФБИ демантира дека е уапсен Абрамович

Веста дека сопственикот на Челзи, Роман Абрамович бил уапсен од агенти на ФБИ не е точна.Во понеделникот наутро, руските медиуми објавија дека Абрамович бил лишен од слобода во САД, поради неодамнешната смрт на неговиот сонародник и олигарх Бориз Березовски.„Не го уапсивме Абрамович. Таа информација не е вистинита. Тој се наоѓа на територијата на САД но не е уапсен“, стои во соопштението на ФБИ.Роман Абрамович и понатаму е еден од најбогатите луѓе на светот, магазинот Форбс неговото богатство го процени на 10,2 милијарда долари.
МакфаксВеста дека сопственикот на Челзи, Роман Абрамович бил уапсен од агенти на ФБИ не е точна.Во понеделникот н

Пронајдете не на следниве мрежи: