Фергусон бара замени за Видиќ и Фердинанд

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, го составил списокот на засилувања во дефанзивната линија на тимот.Познато е дека Рио Фердинанд не го продолжил договорот со клубот, додека изминатите месеци се шпекулира со заминувањето на Немања Видиќ.Фергусон на списокот има тројца централни дефанзивци кои посакува да ги донесе на „Олд Трафорд“.Прво име на листата е Аргентинецот од Бенфика и поранешен играч на Реал Мадрид, Езекиел Гарај.Второто можно засилување на ’црвените ѓаволи’ е младиот дефанзивец на Реал Мадрид, Рафаел Варан, кој сезонава го покажа големиот потенцијал, додека трет на  ’радарот’ на фергусон е Адил рами од Валенсија.
МакфаксМенаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, го составил списокот на засилувања во дефанзивната линија на тимот.

Пронајдете не на следниве мрежи: