Фета салата со краставици и ореви

Loading...
2 средни краставици
180 мл кисела павлака
2 чешниња лук
100 гр мајонез
250 г Фета сирење
50 г мелени ореви
Фета сирењето издробете го, додајте мајонез, павлака, ситно сечкан лук и мелени ореви. Сè добро измешајте за смесата да се изедначи.
Краставиците излупете ги, но можете да оставите и малку зелен дел да бидат декоративни. Измешајте ги со мешавината од сирење и останати состојки.
Салатата најдобро е да отстои неколку часа, за краставиците да пуштат арома и сите состојки добро да се поврзат.
loading...