Фетел триумфираше во Италија

Себастијан Фетел „ита“ кон новата титула во Формула Еден откако триумфираше на трката за големата награда за Италија.Германецот ја забележа шестата победа сезонава, од вкупно 32 во неговата кариера.
Фетел доминираше во текот на целата трка, единствено кога беше во боксот не беше на првото место.Германецот ја забележа шестата победа сезонава, од вкупно 32 во неговата кариера.

Пронајдете не на следниве мрежи: