Филипче на ТВ Алсат, неопходно е угостителите да се придржуваат строго до правилата

Loading...

Филипче на ТВ Алсат, неопходно е угостителите да се придржуваат строго до правилата

Филипче вечерва гостуваше во ТВ Алсат и говореше за новите мерки кои Владата ги донесе денеска:

Во неговото вечерашно гостување во емисијата „200“ на Алсат, Филипче нагласи дека истовремено со почетокот на нивната работа ќе мора да се почитуваат и веќе познатите мерки за превенција.

„Во принцип, станува збор за одржување на дистанцата и лимитирање на бројот на луѓе коишто може да седат на еден простор“, рече Филипче.

Од 1 јуни се укинуваат работењето од дома и работењето во ротации

Извор: Алсат

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...