Филипче: Нема потреба од продолжување на вонредната состојба

Loading...

Филипче: Нема потреба од продолжување на вонредната состојба

Пред малку на прес конференција Министерот за здравство рече дека не е потребно продолжување на вонредната состојба. Одговарајќи на новинарско прашање Филипче рече дека иако тој смета оти нема да има потреба повторно да се воведе ограничување на движењето, мерката би можело да биде воведена и без вонредна состојба во државата.

Повеќе детали не соопшти на прашањето.

Денеска имаме рекорден број на откриени нови случаи:

Чаир и натаму со најголем број заболени, еве каква е состојбата во останатите скопски општини

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...