Филипче: Нема потреба од продолжување на вонредната состојба

Филипче: Нема потреба од продолжување на вонредната состојба

Пред малку на прес конференција Министерот за здравство рече дека не е потребно продолжување на вонредната состојба. Одговарајќи на новинарско прашање Филипче рече дека иако тој смета оти нема да има потреба повторно да се воведе ограничување на движењето, мерката би можело да биде воведена и без вонредна состојба во државата.

Повеќе детали не соопшти на прашањето.

Денеска имаме рекорден број на откриени нови случаи:

Чаир и натаму со најголем број заболени, еве каква е состојбата во останатите скопски општини

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.