Филипче објави фотографии од тимовите што го вршат тестирањето

Loading...

Филипче објави фотографии од тимовите што го вршат тестирањето.

Претходно дента имаше и порака за здравствените работници, кои како што е познато се заразени исто така во голем број досега, или околу 10 проценти од вкупно регистрираните досега.

Филипче: Апелирам граѓаните максимално да ги почитуваат мерките. До моите колеги здравствени работници – штитете се на и надвор од работните места. Здравјето на нацијата и многу животи зависат од вас.

На ТЕМА прочитајте уште и:

Кина ќе има вакцина против КОРОНА ВИРУСОТ кон крајот на јуни

КОРОНАВИРУС биланс во Македонија, 5 април 2020

Филипче: нови 72 случаи на КОРОНА ВИРУС во Македонија, вкупно сега се 555 заразени

Радио станици на Пулс24

 

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...