Филипче: се размислува за карантин за Гази Баба и делови од Штип

Loading...

Комисијата за заразни болести размислува за ставање во карантин на одредени скопски општини каде бројот на заболени постојано се зголемува, како и делови од Штип.
„Се размислува за карантин за Гази Баба, делови од Штип, како и враќање на полицискиот час по општини, но за тоа ќе се решава во текот на неделата“, рече пред малку на прес – конференција министерот за Здравство Венко Филипче

loading...