Филипче: Нов смртен случај од КОРОНА и нови 25 заразени

Прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче Денеска нов смртен случај од КОРОНА ВИРУС. Нови 25 регистрирани случаи. Вкупната бројка сега е 354 потврдени заразени. А тестирани се 3705 граѓани. … Продолжи со читање Филипче: Нов смртен случај од КОРОНА и нови 25 заразени