д-р Филип Петровски: време е во интерес на Македонија да се обедини цела десница!

Loading...

При поднесувањето на кандидатурата за Претседател на Република Македонија д-р Филип Петровски го изјави следново: Мои претставници ја поднесуваат кандидатурата до Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Ја прифатив понудата на коалицијата МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА, со кои што се боревме рамо до рамо за да ја спречиме ДВОЈАЗИЧНОСТА и да промената на Уставот и името на Република Македонија. 
Д-р Филип Петровски апелираше на обединување на десницата за да се осигура победата, и да се отпочне процесот на враќање на името на Македонија, да се спречи двојазичноста и да се вратат принципите на АСНОМ таму каде што им е местото, во Преамбулата на Уставот на нашата држава.
Тој ги повика и членовите на ВМРО, како и сите македонски граѓани да го поддржат во оваа негова битка.

Поднесување кандидатура за Претседател на Република Македонија

Gepostet von Filip T. Petrovski am Donnerstag, 31. Januar 2019

"Македонија-Блокира" вечерва, четврток, 31 јануари 2018 поднесе претседателска кандидатура за Филип Петровски!

Gepostet von Единствена Македонија am Donnerstag, 31. Januar 2019

Повеќе за активностите на д-р Филип Петровски прочитајте тука

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...