Филип Петровски до Наталија Ивчева – што не дојдеш со шатор пред Парламент, па да видиме како знаеш да протестираш!!

Вечерва тече 4тиот ден од протестот пред Собранието на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА. Како што е познато оваа Коалиција најави дека ќе протестира против промена на името се до Нова година. Протестот е најавен за цел месец декември. Но, она што е чудно е што „опозициските“ структури блиски до Мицковски наместо да го поддржат протестот на сите ѕвона ѕвонат обидувајќи се да предизвикаат раскол по политички пат и за политичките потреби на Мицковски.
Веќе е општо познато дека Мицковски му вети на Хан дека нема да го попречува Преспанскиот договор. И не го попречува. Неговите пратеници се млитави, а тој протестира повремено со прошетки против економијата и загадениот воздух. 
Во меѓувреме партали како Нинфомакс (проруски промотори до коска) се трудат да му го задржат пиедесталот на Мицковски по секоја цена меѓу незадоволното членство кое секој ден е се погласно. Не многу успешно за воља на вистината. Објавуваат спинови и невистини, кодошат и клеветат. Значи Наталија Ивчева се користи со сите средства да му се додвори на нејзиниот газда. На ова вечерва од пред Парламентот одговори со видео обраќање Филип Петровски. Погледајте. За нештата да бидат појасни.

Протест. Четврта ноќ. Разрешување на некои бедни спинови. Место да помагаат медиумските тутурутки на Мицко само одмагаат. Прочитани и бедни.

Gepostet von Filip T. Petrovski am Dienstag, 4. Dezember 2018