Филип Петровски: Македонија па према северна…

Loading...

Што излажа Заев денеска?
Мицко кај вежбаше денеска?
Загрижен сум Нина нема каде да потроши платата.
Јанушев со Лексусот како се снаоѓа? Како знае и умее?
Коста се наждра ли на врвот?
Со Кабалата до каде сме?
Агим каде е?
Кичевец со Заев или со Мицко е? Или со двајцата?
Шилегов со тревата до каде е?
“Глумец” кодоши ли?

Што излажа Заев денеска?Мицко кај вежбаше денеска?Загрижен сум Нина нема каде да потроши платата.Јанушев со Лексусот…

Публикувахте от Filip T. Petrovski в Понеделник, 11 май 2020 г.

Македонија па према северна…

Прочитајте уште и:

Филип Петровски: На време предупредив што ќе се случи со Името, Јазикот и Уставот

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...