Филип Петровски со порака до Мицковски: Време е да си одиш!

Loading...

Филип Петровски со порака до Мицковски: Време е да си одиш!

Заев го смени името на државата, Уставот, воведе двојазичност, го избиша АСНОМ, го внесе Охридскиот рамковен во Преамбулата, го потпиша Преспанскиот. Поголем зулум не можеше да направи во овој период на Македонија и на Македонскиот народ.
И да не го поразиш на избори не е проблемот во него, туку во тебе Мицковски. Ова ти е трет пораз по ред. Време е да си дадеш оставка и ВМРО да го ОСЛОБОДИШ за да стане пак ВМРО.
Со либералите од типот на Гога Сорос и слични, да не ги набројувам (ги имаш многу околу тебе) и со бизнис екипата од хидроцентралите треба да си го фатиш патот.

Заев го смени името на државата, Уставот, воведе двојазичност, го избиша АСНОМ, го внесе Охридскиот рамковен во…

Публикувахте от Filip T. Petrovski в Сряда, 15 юли 2020 г.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...