Филмови кои ги очекуваме во април

Иако летните месеци се главното време кога излегуваат најдобрите филмови секоја година сепак овој април може да очекуваме неколку добри филмови од познати режисери и познати актери.
The Big Wedding, 26 април
„Големата свадба“ е комедија во која идните брачни другари, за да добијат благослов од нивната мајка, мораат да исполнат еден необичен услов. Улогите во овој филм ги има: Роберт де Ниро, Дајана Китон, Кетрин Хајг…

At Any Price, 20 април
Оваа мелодрама во прв план го става односот помеѓу татко и син кој не сака да го продолжи семејниот бизнис на купување на имотот на другите луѓе. Зак Ефрон во овој филм покажува дека може да биде многу повеќе од распеан средношколец…

Oblivion, 19 април
Пред 60 години Земјата е нападната. Иако ја добиле борбат, зад ова војна останале ужасите од радијацијата. Том Круз е еден од војниците кој е задолжен да ја исчисти планетата од тоа. Меѓутоа, тој еден ден откри добро скриена тајна. Не беше напад на светот, туку нападот дојде со него. Покрај Том Круз во филмот ќе глуми и Морган Фримен.

Scary Movie 5, 12 април
Поларната „Дивисион“ продукција, која е позната по снимањето на пародијата на најголемиот хорор филм, се враќа на филмското платно со свое петто продолжение. Улогите ги толкуваат Ешли Тисдејл, Чарли Шин, Линдзи Лохан…

Тo The Wonder, 12 aприл
Во оваа драма за забранета љубов и љубовен триаголник улогите ќе ги толкуваат Бен Афлек , Олга Кириленко , Рејчел Мекадамс, Хвиер Бардем…

 Иако летните месеци се главното време кога излегуваат најдобрите филмови секоја година сепак овој април може да очекув

Loading...