Флеките од пудра тешко се отстрануваат, но со овој трик тоа е БРЗО и ЕДНОСТАВНО

Loading...

Сите знаеме колку може да биде вознемирувачки трагата на шминка на облеката. Сега има еден хит совет што мора да го пробате веднаш.
Без разлика дали срдечно се прегрнавте со пријателка, облековта маица со шминка на лицето или ја извалкавте кошулата додека се шминкавте – во сите ситуации, дури и најмала трага од шминка, особено пудра, ви ги „боде“ очите.
За среќа, постои генијален трик што ги отстранува дамките од пудра како шега.
Она што ви треба за да ги отстраните дамките е пена за бричење. Стиснете мала количина пена за бричење врз дамката и истријте ја.
Оставете да отстои неколку минути, а потоа исперете ја облеката во машината или рачно. Дамката ќе исчезне по првото перење.

loading...