Фотографија од човек кој носи маска преку очите и предизвика бурни реакции

На територијата на Белград обавезно е носењето маски во градскиот превоз и во сите затворени простории по одлуката на Владата на Србија, но не секој ги почитува мерките. Патник, зад кои имало деца ја носел маската преку очите. Сликата набрзо почнала да се шири по социјалните мрежи, по што наидела на бурни реакции.
Стручните лица предупредуваат дека маските се задолжителни и дека треба да се избегнуваат блиски контакти.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.