(Фото)Села со кече на глава, ја бодреше репрезентацијата на Албанија

Зијадин Села лидер на дел од Алијанса за Албанците сподели фотографија од стадионот во Дортмунд во дрес на албанската фудбалска репрезентација, за да ѝ даде поддршка на репрезентацијата на Албанија на натпреварот со Италија на Европското фудбалско првенство.

-Како и секогаш навивам за репрезентацијата. Ајде момци победа за Албанија…”, напиша Села на Фејсбук.

Но, Италија победи со 2:1 на крајот.

Пронајдете не на следниве мрежи: