Фото/Видео: Нејмар го стави во сенка Меси…

Во Перу се одигра хуманитарен натпревар кој беше организиран од страна на фондацијата „Лео Меси Фондација“ која собира пари за деца и е дел од турнејата „Меси и пријателите“, на овој натпревар прва „алка“ беше секако новиот фудбалер на Барселона, Нејмар.
Нејмар го стави во целосна сенка својот соиграч од Барселона, Лионел Меси, па да го потврди тоа постигна гол со лоб од 40-тина метри, потег кој заслужува РЕСПЕКТ.Во Перу се одигра хуманитарен натпревар кој беше организиран од страна на фондацијата „Лео Меси Фондација“

Пронајдете не на следниве мрежи: