Фото: Кога ќе ја погледнете оваа убавица, ќе сфатите зошто е фаворит за Мис на светот 2013

Loading...

Нејзиното име е Антигона Сејдиу, а со својот изглед и убавина веќе почна го освојува светот. Позитивните коментари за нејзината екстремна убавина ја прават една од фаворитките на годинешниот избор.Првата претставничка од Косово на Мис на светот е токму ова прекрасна девојка.
 Нејзиното име е Антигона Сејдиу, а со својот изглед и убавина веќе почна го освојува светот. Позитивните коментари за нејзината екстремна убавина ја прават една од фаворитките на годинешниот избор.
Таа има 19 години и е родена во Германија, а неодамна се преселила во Приштина кад студира економија. Себеси се опишува како пријателски настроена личност, а во иднина би сакала да направи успешна бизнис кариера поради што напорно учи за да го постигне тоа.
Антигона во слободното време слуша музика, а омилена пејачка и е поп дивата Бијонсе. Се занимава со пливање и сликарство. А, нејзината омилена книга е „Dear John“, додека омилен филм и е „Limitless“.
„Најголема инспирација во живот ми е моето семејство, бидејќи се што сум постигнала е благодарение на нив. Не сакам да ги разочарам со моите постапки. Благодарна сум им за се што направија за мене и за тоа што секогаш ме поддржуваат во она што сакам да го направам“- изјави косовската мисица.
На прашањето како би го опишала својот моден стил и како се одлучила да се пријави на изборот за „Мис Косово“, одговори:
„Мојот стил е едноставен и елегантен. Го сакам манекенството и видов прилика во ова и надвор од Косово. Сакав да победам, но не го очекував тоа бидејќи конкуренцијата беше голема, имаше многу убави девојки“- изјави Антигона во интервју за „Indonesian Pageants International“
Девојките веќе некое време се во Бали, каде ќе се одржи Мис на светот на 28 Септември во Џакарта.
Погледнете ги фотографиите од убавицата на: ТЗМ.МКПрвата претставничка од Косово на Мис на светот е токму ова прекрасна девојка.
&n

loading...
Loading...