ФОТО Ноќна драма во Загреб: Запалени автомобили, граѓаните слушнале детонации

Вечерва во Загреб на улицата Мијo Болшица во населбата Слобоштина изгореа осум автомобили.

ФОТО Ноќна драма во Загреб: Запалени автомобили, граѓаните слушнале детонации

Еден автомобил целосно изгоре, а други седум се зафатени во пожар во Нови Загреб.

Пожарникарите веруваат дека автомобилот се запалил на паркингот, излетал, удрил во други автомобили и ги запалил. Пожарникарите добиле дојава за пожар во средата околу 02:25 часот.

Пожарот го изгаснале осум пожарникари со две возила, ни потврдија во ЈВП Загреб. Полицијата ги утврдува околностите на пожарот.

Граѓаните слушнале детонации. Пламенот во еден момент бил висок околу три метри“, изјавил очевидец на пожарот, пренесува 24 часа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.