Франција забележа 108 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ за само еден ден

Франција забележа 108 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ за само еден ден, со што вкупната бројка сега изнесува 372…

Загрижувачки е што бројот на регистрирани случаи се зголемил од 9.134 на 10.995 заклучно со вчеравечер. Тоа се скоро 2000 нови случаи за само 24 часа. Уште позагрижувачки што над 1200 лица се во загрижувачка состојба.

Франција има способност да апсорбира до 5000 пациенти, само што креветите не се распоредени рамномерно како што се потребни по областите… Што за неколку дена може да стане сериозен проблем, ако продолжи оваа прогресија на заразени.

Прочитајте на темава уште и ова:

Германија ја надмина бројката од 10 илјади заразени

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.