Франција со над 25.000 смртни случаи од коронавирусот

Франција со над 25.000 смртни случаи од коронавирусот

Попушта КОРОНА ВИРУСОТ, 7 нови заразени и еден починат

Бројот на ново регистрирани заразени денеска беше 769. Со 306 нови смртни случаи во изминатите 24 часа, во Франција вкупниот број на починати од последици од епидемијата со новиот коронавирус се искачи на 25.201. На болничко лекување се 25.548 лица, од кои 3.696 пациенти се на интензивна нега.

Изборите во Србија на 21 јуни, ќе биде ли и во Македонија слично?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.