Француските власти запленија половина тон кокаин скриен во банини

Loading...

Кон крајот на април француските власти запленија половина тон кокаин во вредност од околу 40 милиони евра во северното пристаниште Данкерк, информира денеска францускиот министер за надворешни работи Џералд Дарманен.
Дрогата била пронајдена на 29-ти април во брод со контејнери, кој превезувал банани од малата јужноамериканска држава Суринам.
– Француското Државно обвинителство спроведува понатамошна истрага, изјави Дарманен.

loading...