Фудбалерите на Гвадалахара тренираа во затвор

Фудбалерите најуспешните мексикански клубови Гвадалахара одржале тренинг во затворот Пуенте Гранде на кој присуствувале и затворениците од најстрогите мексикански затвори во покраина Халиско.

 
„Лас Чивас”-ите завршиле во затвор за да го отворат фудбалскиот терен со вештачка трева кој на затворот му го подари сопственикот на клубот Хорхе Вергара.
По тренингот мексиканските репрезентативци Марко Фабиан, Мигуел Сабах и Рафаел Маркез Луго делеле автограми и се фотографирале со затворениците.
Фудбалскиот клуб Гвадалахара во својата долга историја има освоено 30 трофеи, од кои 11 се титули во мексиканскиот шампионат.
Макфакс
Фудбалерите најуспешните мексикански клубови Гвадалахара одржале тренинг во затворот Пуенте Гранде на кој присуствувале и з

Пронајдете не на следниве мрежи: