Фудбалер на Јувентус доживеа тешка сообраќајка

Играчот кои ги брани боите на Јувентус, Мартин Касерес викендот завршил во болница во Торино, откако доживеал тешка сообраќајка.

Според информациите од италијанските медиуми Касерес го управувал своето „Порше Каен“ кога бил удрен од автомобил „Алфа Ромео“ кој поминал на семафор додека било уклучено црвеното светло.
Несреќата се случила после полноќ, додека Касерес се враќал дома по победата на својот клуб со Болоња.

Првичните анализи врелат дека нема некои сериозни повреди, но сепак ќе отсуствува од терените во наредните 30 дена.Играчот кои ги брани боите на Јувентус, Мартин Касерес викендот завршил во болница во Торино, откако доживеал тешка со

Пронајдете не на следниве мрежи: