Фуркан Салиу: Софијанова земала дневници без да се појави на работа! По ова РАБОТИТЕ ИЗЛЕГОА ОД КОНТРОЛА!!

Вистинска драма денеска се случуваше на Детската клиника во рамки на Клиничкиот центар мајка Тереза откако новинарот Фуркан Салиу побара информации од директорката Аспазија Софијанова во врска со фиктивна наплата на нејзини дежурства.

Фуркан Салиу: Софијанова дека земала дневници без да се појави на работа! Потоа РАБОТИТЕ ИЗЛЕГОА ОД КОНТРОЛА!!

Имено како што се сомнева новинарот, Софијанова земала пари за дежурства, а притоа не се појавувала на работно место.

Откако беше соочена со фактите и со интерни документи од Клиниката, Софијанова му се закани и го навредуваше новинарот на Клан Македонија.

Софијанова земала повеќе пари за дежурства отколку што и е основицата на плата, но кавгата со директорката се случи откако и беше посочено дека земала плата, а не одела на дежурства.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.