Фустанот по кој полудеа славните: Го носеа Лејди Ди и Кејт, а потоа и овие ѕвезди

Тегет фустан со точкест принт и бели јаки се протна во плакарите на многу славни дами.
Креацијата од Александра Рич беше моден избор на војвотката Кетрин за кралските портрети по повод 70-тиот роденден на принцот Чарлс.
По објавувањето на фотографиите, фановите на кралското семејство побрзаа да укажат дека фустанот премногу наликува на креација која принцезата Дијана ја носеше во 1985 година.

Погледнете кои славни дами полудеа по овој фустан:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.