Хавиер Солана е заразен со корона вирусот

Поранешниот генерален секретар на НАТО, Хавиер Солана, е примен во болница откако на тест бил позитивен на коронавирусотм, изјавиле извори за Reuters. Соговорниците на агенцијата додале дека неговата здравствена состојба … Продолжи со читање Хавиер Солана е заразен со корона вирусот