Хамас повторно го ракетираше Тел Авив

Loading...

Хамас повторно го ракетираше Тел Авив

Военото крило на Хамас Ал-Касам тврди дека удираат против Тел Авив со десетици ракети, како одговор на ракетниот напад врз бегалскиот камп ал-Шати, во кој беа убиени жени и деца во Газа.

Хамас погоди со ракета и резервоар со гориво што предизвика огромна експлозија. Подолу линк кон видеото.

Видеото се наоѓа на телеграм каналот на пулс24.

Линк до ПУЛС24 на ТЕЛЕГРАМ

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...