ХАОС ВО КОСОВО! Избувнала општа тепачка! Едно лице е тешко повредено, биле користени ножеви, боксирачи и шипки!

Едно лице е тешко повредено во тепачка во Подуево, во која учесниците користеле ножеви, метални боксирачи и шипки, соопшти денеска косовската полиција.

Тепачката се случила на улицата Џемајл Мустафа во средата вечерта, а во неа учествувале двајца малолетници, пренесува приштина од Коста.

Осомничениот за ранувањето, на возраст од 17 години, е уапсен и предаден на понатамошна постапка.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.