Херои на денот: Белези по лицето од маските на медицинските сестри кои се борат 24/7 со коpона вирусот!

Loading...

Тие се херои денес! Бог нека е со нив!

Италијански медицински сестри кои се борат со појава на коронавирус споделуваат фотографии од исцрпеност, некои имаат и модринки од маски за лице.

Бонари напиша: „Се плашам да одам на работа.”
Mедицинска сестра Франческа Манјатиорди, која е на фотографијата подоле , за Тајмс изјави: „Работевме немилосрдно 10 часа.“
„Ние младите не сме имуни на коронавирусот, и ние може да се разболиме – уште полошо, можеме да направиме некој друг да биде болен.
„Не можам да си дозволам луксуз да се вратам дома во карантин. Морам да одам да работам и да си ја вршам својата улога.“.

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...