Херојот што неуморно се бори со КОРОНА ВИРУСОТ има име, се вика Алесиа Бонари

Loading...

Херојот што неуморно се бори со КОРОНА ВИРУСОТ има име, се вика Алесиа Бонари.

Таа на својот Инстаграм профил постираше фотографија од нејзиното измачено лице, потечено и со модринки, после напорна повеќечасовна борба со смртоносниот вирус. Алесија е вистинска убавица. Еве неколку нејзини фотографии. Честитки девојко. Издржи.

Вчера го објавивме ова за неа:

Херои на денот: Белези по лицето од маските на медицинските сестри кои се борат 24/7 со коpона вирусот!

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...