Холивудскиот актер Шварценегер со апел до граѓаните да останат дома: Слушајте ги експертите не мороните

Loading...

Познатиот холивудски актер и поранешен гувернер на Калифорнија Арнолд Шварценегер преку социјалните мрежи испрати видео со апел да се остане доба во време на коронавирусот.
Тој преку видеото упатува апел да се остане дома. Да се слушаат експертите и да се игнорираат мороните. Ние заедно ќе го поминеме ова, вели тој.
Инаку во истото тој со моркови рани и две мали коњчиња од видот пони.

loading...