ХОРОР ВО МЕКСИКО: Џиновски крокодил лежерно носи човечко тело во вилиците! Луѓе без здив снимаат… Видеото не е за оние со слаби живци

Застрашувачко видео прикажува џиновски крокодил како носи човечко тело низ лагуна во Мексико.

ХОРОР ВО МЕКСИКО: Џиновски крокодил лежерно носи човечко тело во вилиците! Луѓе без здив снимаат… Видеото не е за оние со слаби живци

Снимката објавена во четвртокот од новинарот Порфирио Ибара покажува неколку ужасни набљудувачи како ја снимаат сцената во инаку мирните води на Лагуна дел Карпинтеро во Тампико Тамаулипас.

„О, к-к“, вели еден од набљудувачите, додека џиновскиот крокодил полека плива покрај полуголото тело, на кое веќе му недостасуваат долниот дел од левата рака и стапалото.

На крокодилот му се стегнати вилиците и на десното рамо и на страната на главата на неидентификуваниот човек.

Се чини дека рептилот е најмалку три пати поголем од неговиот плен, што сугерира дека може да биде долг до 5.5 метри.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.