ХОРОР ВО ЦЕНТАРОТ НА ЊУЈОРК: Маж (38) скокнал од луксузен хотел на Тајмс Сквер!

Официјални лица во Њујорк изјавија дека маж скокнал од луксузен хотел на Тајмс Сквер во петокот.

Портпаролот на њујоршката полиција изјави дека полицајците одговориле на итен повик во кој било наведено дека на улицата околу 11:24 часот било пронајдено лице во несвест, пренесува Fox news.

ХОРОР ВО ЦЕНТАРОТ НА ЊУЈОРК: Маж (38) скокнал од луксузен хотел на Тајмс Сквер!

Полициски службеници затекнале маж (38) пред хотелот „Роу“ и констатирале дека има повреди кои „покажуваат дека паднал од височина“.

Брзата помош само на лице место можела да констатира смрт на мажот.

Властите ја истражуваат трагедијата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.