Хороскоп:Омилените пози на знаците

Loading...

Овен: Тие сакаат авантура во сексот. Жената нека се сврти со грб накај мажот но главата да и биле доле, а нозете горе кои ќе ги држи со колениците свиткани на неговите раменици. Ова секс поза е добра само за жени со помала телесна тежина.
Бик: Биковите се незапирливи во креветот. Мажот нека седи на креветот со раширени нозе, а жената нека седне со грбот свртена на него. Рацете нека ви служат како помагало за оваа позиција.
Близнаци: Близнаците сакаат да ескпериментираат во сексот. Можете да пробате да имате секс на машина за перење алишта. Седнете на машината со раширени нозе и дозволете да пенетрира во вас.
Рак: Раковите сакаат емотивен секс. Сите позиции каде ќе имате контакт со погледите им оговараат на раковите.
Лав: Лавовите сакаат жежок секс. Секоја поза каде лавот има доминација во креветот им одговара.
Девица: Девиците се поконзервативни и не сакаат да експериментираат во сексот. На нив најмногу им одговара мисионерската поза.
Вага: Вагата ужива кога освојува. Жената нека се сврти со грб, а мажот нека пенетрира од позади. Оваа поза им е омилена на вагите, а уште е позната и како (doggy style).
Шкорпија: „Superwoman“ позата е супер за интензивната, хипнотичка шкорпија. Жената е свртена кон креветот, со раширени раце. Мажот ја држи за горните бутови и пенетрира во неа од позади.
Стрелец: „Премостувачката“ позиција е одлична за импулсивните стрелци. Потребно е само да бидете прилично флексибилни за ова. Жената прво лежи на грбот, го поткренува стомакот заедно со рамениците, а се држи само на нејзините дланки. Мажот клекнува пред неа, држејќи ја за бедрата.
Јарец: Наместо да дозволите вашиот партнер да превзема иницијатива цело време, бидете и вие по груби. Жена да биде во седечка позиција, додека мажот лежи под неа. Мажот ја држи жената со рацете под бедрата.
Водолија: „Седи врз мене“ е убава поза за чудаците, неконвенционалните водолии. Мажот седи на креветот, замислувајќи дека е фотелја. Жената седи на него, го држи за рацете, нозете, и рамениците.
Риби: Голем дел од вас копнееат за „S & M“мазохизам. Во сексот, жената лежи на креветот со стомакот нагоре, со свиткани колена. Мажот ја гледа во очи пред пенетрацијата, држејќи и ги бедрата.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Овен: Тие сакаат авантура во сексот. Жената нека се сврти со грб накај мажот но главата да и биле дол

loading...