Хороскопски двојки кои совршено си одговараат, а сепак раскинуваат

Loading...

Иако нивната љубов во теорија е прекрасна, овие парови ретко успеваат во долга врска.
Некои хороскопски знаци си одговараат едни на други по карактер и однесување, но поради премногу сличности тие често имаат проблеми и нивните врски не можат да преживеат.
Астрологијата ги идентификува овие идеални хороскопски парови, кои сепак често раскинуваат бидејќи партнерите се премногу слични.
Овен и Лав: Премногу се горди
Ова е двојка на која нема да ѝ недостасува интензитет или страст! И во мислите, и на дело, никогаш нема да има здодевен момент. Нивната енергија ќе ги поттикне да испробуваат работи што се плашеле да ги испробаат претходно. За жал, обајцата се толку горди знаци, па оваа енергија често се претвора во нездрава конкуренција што создава раздори во врската. Овните сакаат авантура и истражуваат нови места. Тие се прилично отворени и не сакаат да бидат доминантни во врската. Тие се многу лојални партнери и понекогаш се нетрпеливи. И Лавовите се лојални, но гордоста не им дава да се покорат пред никаков партнер, без разлика колку е моќен.
Стрелец и Вага: Премногу се тврдоглави
Овие хороскопски знаци даваат сѐ од себе на емоционално ниво, бидејќи комуникативната и стрплива природа на Вагата одговара на филозофската и либерална личност на Стрелецот. Оваа интеракција ќе им овозможи да размислат за искуствата од минатото, па дури и за нивните чувства. Проблемот настанува кога станува збор за доверба, бидејќи овие знаци се плашат од врска и нема да сакаат да го направат првиот чекор. Тврдоглавоста им стои цврсто на патот кон заедничката среќа.
Близнаци и Водолија: Премногу се емотивно воздржани


Овој пар добро функционира на многу нивоа, особено затоа што се работи за хороскопски знаци кои честопати се осамени затоа што се толку уникатни. За жал, нивните комуникациски вештини не се протегаат на нивните емоции затоа што и двајцата обично бегаат од разговори за тоа како навистина се чувствуваат. Потребни им се понежни партнери за да ја откријат нивната ранливост и чувствата што ги потиснале.
Девица и Јарец: Премногу се платонски
Како два најинтелигентни хороскопски знаци, обајцата се рационални и размислуваат логично. Затоа, нивната врска исто така функционира добро, но најголемиот проблем што го имаат е во сексуалните и романтичните врски. Што се однесува до интимноста, никој од нив не е познат по изразено либидо, бидејќи нивната страст е често насочена кон работни или лични проекти.
Скорпија и Бик: Недостасува компромис
Овие две спротивни страни дефинитивно ќе бидат привлечени затоа што искри ќе летаат на сексуално ниво, не само на почетокот на врската, туку и цело време. Без оглед на тоа, овие два хороскопски знака се најтврдоглави и најљубоморни, па затоа е тешко да се очекува некој да се повлече од расправија. Еден проблем лесно може да се претвори во огромен раздор меѓу нив што ја уништува врската, само затоа што ниту еден од нив нема да попушти.
Риби и Рак: Недостасува искра
Ниту еден од овие два знака не внесува многу енергија или спонтаност во врската, па ќе сфатите дека атмосферата може да стане малку монотона, па дури и застоена. Овој пар можеби е пребезбеден избор, па по првичната возбуда брзо се губи романтичната привлечност.

loading...