Хороскоп за 29.10.2019: На Овните им треба повеќе сон, Лавовите ги очекуваат нови познанства

Loading...

ОВЕН

Работa: Дајте си себе време да одлучите дали треба да наставите со работата или не. Не е момент за нагли промени.
Љубов: Постојат мали проблеми помеѓу вас и саканата личност, но би можеле да ги решите ако им се посветите.
Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

БИК

Работа: Очекувајте дека на работното поле ќе успеете да остварите подобрување на ситуацијата многу скоро.
Љубов: Осцилациите меѓу вас и партнерот ве изморуваат. Не ви годи таа атмосфера топло-ладно.
Здравје: Менувајте ги лошите навики.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува опуштена атмосфера во комуникацијата со колегите. Можно е денеска да немате ни премногу работа.
Љубов: Заинтересирани сте за необрзвувачка врска и не сте сега подготвени да се врзувате.
Здравје: Проблеми со нозете.

РАК

Работа: Сте решиле да ја менувате работата, па подготвени сте сега да ги преземете сите неопходни чекори до таа промена да дојде.
Љубов: Можно е малку да се сомневате во партнерот и повремено да немате доволно доверба.
Здравје: Проблеми со коските.

ЛАВ

Работа: Вашите резултати на работното поле може да бидат многу добри ако го вложите неопходниот труд.
Љубов: Би сакале да најдете личност за сериозна врска. Пред вас е поволен период за нови познанства.
Здравје: Исцрпени сте.

ДЕВИЦА

Работа: Промени ви следуваат на работа. Може да очекувате дека на почетокот тоа за вас ќе биде и малку стресно.
Љубов: Ве очекува интересен ден низ кој на љубовното поле ќе имате убави случувања.
Здравје: Можни проблеми со несоница.

ВАГА

Работа: Можно е да постојат некои работни проблеми кои ве оптоваруваат и на кои треба да поработите.
Љубов: Саканата личност е подготовена да биде со вас во сите моменти и кога ви е тешко, и кога ви е убаво.
Здравје: Можни проблеми со грбот.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува соработка со странство или патување кое ќе биде значајно за ова поле.
Љубов: Не се откажувате од тоа да најдете личност која сосема ви одговора. Не сте подготвени за пролазна врска.
Здравје: Проверете ја крвната слика.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате дека ќе имате некои мали проблеми на полето работа и дека ќе ви треба време да ги решите.
Љубов: Партнерот покажува љубомора, се е тоа за вас знак на слабост. Не ви се допаѓа неговиот став.
Здравје: Стресот ви влијае на здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте дека во следниот период ќе добиете важни информации околу работните промени кои е очекуваат.
Љубов: Дошло време на саканата личност да и ставите до знаење какви ви се намерите.
Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе имате шанса да дојдете до нова работа ако дадете се од себе таа прилика ќе ја искористите.
Љубов: Ве следи една доза на осаменост и чувствувате потреба дека ќе ви се случи нова љубов.
Здравје: Добро здравје ве очекува.

РИБИ

Работа: Ќе имате успех на работно патување, финансиски работите ќе ви одат подобро од што очекувате.
Љубов: Можно е да ви се случува некој вид дистанца со саканата личност.
Здравје: Проблеми со синусите.

loading...