Хороскоп: Напредување на работа за Близнаците, нова љубов за Девиците и одлично здравје за Стрелците…

Loading...

ОВЕН
Работa: Со колегите со кои соработувате имате солиден однос и генрално ви владее поволна атмосфера.
Љубов: Подгтовени сте за нови познанства, за нова љубов и за промени.
Здравје: Проблеми со црниот дроб.

БИК
Работа: Може да се надевате на прилика на полето финансии да остварите далеку подобра ситација. Многу работи би можеле да добијат разрешница.
Љубов: Ви се допаѓа личност која ја познавате од вашето блиско опкружување.
Здравје: Немате проблеми.

БЛИЗНАЦИ
Работа: Добро се снаоѓате на својата работа и подготвени сте уште да учите за дополнително да напредувате за да остварите подобри амбиции.
Љубов: Саканата личност би можела да внесе мир и радост во вашиот живот. Поволен период е пред вас.
Здравје: Пролазна малаксаност.

РАК
Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате некои мали промени, но брзо ќе се прилагодите.
Љубов: Ве очекува мирен ден, не би требало да имате големи промени.
Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ЛАВ
Работа: Денеска ве чека ден кој ќе биде опуштен. Ќе имате шанса малку да одморите од разни обврски.
Љубов: Можно е да имате интересно познанство со личност со која имате заеднички пријатели.
Здравје: Одлична ситуација на ова поле.

ДЕВИЦА
Работа: Ве очекува прилика да остварите подобрување на полето заработувачка. Ќе успеете да задржите се под своја контрола.
Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе покаже дека има чувства кон вас и наскоро ќе имате шанса за врска.
Здравје: Чувствително грло.

ВАГА

Работа: Ако чекате вистинска шанса за почнување на приватна работа, треба да знаете дека таа шанса наскоро ќе ви се укаже.
Љубов: Очекувајте позитивни случувања на љубовното поле со некоја нова личност.
Здравје: Водете сметка околу белите дробови.

ШКОРПИЈА

Работа: Нема да може да ги остварите сите свои планови денеска, но сте на добар пат до тоа еднаш да дојде.
Љубов: Ако постои проблем со саканата личност, сега е време максимално да и се посветите и да ги разрешите.
Здравје: Посетете лекар.

СТРЕЛЕЦ
Работа: Вие генерално добро се снаоѓате на своето работно место и немате големи проблеми.
Љубов: Саканата личност ќе покаже дека има силни чувства кон вас и подготвена е да се труди за вашата врска.
Здравје: Одлично.

ЈАРЕЦ
Работа: Иако на полето работа има силни противници и ривали, на крајот ќе излезете да го освоите првото место.
Љубов: Ви се допаѓа личност која е зафатена или има некои компликации.
Здравје: Без проблеми.

ВОДОЛИЈА
Работа: Ако сте сакале да напредувате кога е во прашање работата, очекјувајте дека среќата ќе ве следи.
Љубов: Иако емоциите меѓу вас и личноста која ви значи се силни, доаѓа до оддалечување.
Здравје: Мали проблеми со видот.

РИБИ
Работа: Денеска сте уморни и немате премногу сила. Не ви е лесно да се посветите на работата сега.
Љубов: Доаѓате до конфликтни ситуации со саканата личност. Чувствувате дека е време некои работи појасно да ги решавате.
Здравје: Синусите ви се чувствителни.

loading...