Хотел во Скопје објави дека ќе прифаќа плаќање за престој во криптовалути

Loading...
Хотел во Скопје објави дека ќе прифаќа плаќање за престој во криптовалути
Горди сме да објавиме дека сме дел од најиновативниот концепт во угостителската индустрија.
Од денес сме првиот хотел во регионот што ќе прифати крипто плаќање како понуда на повеќе избори во процесот на плаќање.
Хотел Голд ќе им овозможи на потрошувачите да плаќаат во Биткоин и други криптовалути.
Наша чест е како Хотел Голд да се наоѓаме во еден од најиновативните градови како Скопје.
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...