Храбра мајка суреди крадец за две секунди

Loading...

Храбра мајка суреди крадец за две секунди кој се обиде да украде ташна на мајки со деца пред школо во Бразил. Како што можете да видите од видеово, кое е мега попупарно на Фејсбук тој мошне сигурно, со пиштол во раце се приближи сакајќи да им ги одземе ташните. Но, не очекуваше дека ќе налета на жена полицајка која е наоружана. Мајката и полицајка пукаше во него и го онеспособи. Крадецот потоа започна да моли за милост, бидејќи е погоден и е на земја.

Но милост не доби туку иако погоден беше превртен на грб и подготен за апсење. Топло го препорачуваме видеово да го погледате и прашуваме дали мајката постапи испревно? Требаше ли да пука? Требаше ли да проба без пукање да го совлада? Какво е вашето мислење на оваа тема? Односно како вие би постапиле во слична ситуација.

Мама-полицейский обезвредила вооруженного преступника

Злоумышленник попытался ограбить женщин, ждущих своих детей у ворот школы. Но не тут-то было! Одна из мамочек оказалась вооруженным сотрудником полиции.

Gepostet von IZ.RU am Montag, 14. Mai 2018

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...