ХРВАТСКА ГОРИ, ПРИЈАТЕЛКИТЕ НА ФИНСКАТА ПРЕМИЕРКА НА ДЕЛО: Ги покажаа голите гради ОД ЈАХТА

Пријателките на финската премиерка уживале на бродот во Хрватска, а во еден момент им ги покажале голите гради на патниците на Јадролинија, кои во тој момент минувале.

Моментот кога од другиот брод можеа да ги видат градите на овие добро расположени девојки

Пријателите на финската премиерка Сана Марин се забавуваа во Хрватска, а на TikTok се појави видео на кое им ги покажуваат голите гради на патниците на Јадролинија.

Трите пријателки на Сана Марин трчаат до лакот на бродот и по одбројувањето на камерманот им ги покажуваат голите гради на патниците од „Јадролинија“ што минуваат, а капетанот возврати со свирење, што ги израдува.

Видеото го објави пријателката на Сана, Сабина Сарка, а не се знае точно кога е снимено ниту дали премиерка била со нив бидејќи не е во кадарот.

Видеото ќе го погледнете на нашиот Јутјуб канал ако сте над 18 години. ⬆⬆⬆

Да потсетиме дека премиерката на Финска беше мета на критики откако на социјалните мрежи протекоа видеа како ужива со финските ѕвезди, а потоа се појави фотографија, од официјалната резиденција на премиерот во Хелсинки, на која се гледаат двајца познати инфлуенсери како се бакнуваат , покривајќи ги голите гради со натпис „Финска“. Под притисок на јавноста, Марин направи тест за дрога, кој бил негативен, а потоа јавно се извини за несоодветната фотографија.

“Според мене, сликата не е соодветна. Се извинувам за тоа. Таква фотографија не требаше да има, но инаку ништо несекојдневно не се случило на забавата”, им изјавила Марин на новинарите, потврдувајќи дека фотографијата е од нејзината резиденција.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.