Хрватска: нема новозаразени со КОРОНА ВИРУС за прв пат од 9 март

Loading...

Хрватска: нема новозаразени со КОРОНА ВИРУС за прв пат од 9 март

Во Хрватска во последните 24 часа, за среќа не се регистрирани нови случаи на заразени со КОРОНА ВИРУСОТ. Од 9 март ова е прв ден кога нема новозаразени.

Хрватска тестираше досега 60.864 лица. Статистиката покажува дека вкупниот број на заразени до денес е 2.243. Бројот на смртни случаи од коронавирус сеуште е под 100.

Засега нема дозвола за свадби и собири. Но најавено е дека препораки ќе бидат издадени идната недела. Се претпоставува дека ќе биде дозволено да се собираат до 100 лица внатре и до 300 лица на отворено.

Попладнево пресметка со калашњикови во Бутел

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...