Хрват уринира на топка со боите на Србија (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Хрватска по пенали ја елиминира Јапонија и се пласира во четвртфинале на Светското првенство (СП) во Катар, но еден навивач пред стадионот направи скандал.

Српски „Телеграф“ објави дека Хрватот барал од неговите пријатели да го снимаат додека глуми дека уринира по топката во боите на Србија.

Ова предизвика голем број реакции кај нашиот сосед, па сите ја осудија шегата од страна на хрватскиот навивач, додека видеото може да се погледне ТУКА.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.